2013. január 13., vasárnap

Paulo Coelho - Dolgok, amelyeket megtanultam az élettől


"- Hogy nem számít, mennyire jó valaki, mindenképpen fájdalmat okoz neked olykor. És ezért meg kell bocsátanod neki.

- Hogy évek kellenek a bizalom kiépítéséhez, de elég néhány másodperc a lerombolásához.

- Hogy nem kell megváltoztatnunk barátainkat, ha megértjük, hogy a barátok változnak.

- Hogy a körülmények és a környezet hatnak ránk, de magunkért csakis mi vagyunk felelősek.

- Hogy vagy Te tartod ellenőrzés alatt a tetteidet, vagy azok fognak Téged.

- Megtanultam, hogy a hősök olyan emberek, akik azt tették, ami szükséges volt, szembenézve a következményekkel.

- Hogy a türelem rengeteg gyakorlást igényel.

- Hogy vannak emberek, akik szeretnek bennünket, de egyszerűen nem tudják, hogyan mutassák ki.

- Hogy olykor az, akire azt hinnéd, hogy megadja neked a kegyelemdöfést, ha már a földön fekszel, egyike azon keveseknek, akik segíteni fognak neked felállni.

- Hogy csak azért mert valaki nem úgy szeret téged, ahogyan te szeretnéd, ez nem azt jelenti, hogy nem szeret téged teljes szívével.

- Hogy sosem szabad azt mondani egy kisgyermeknek, hogy az álmok balgaságok: tragédia lenne, ha ezt elhinné.

- Hogy nem mindig elég, ha megbocsát nekünk valaki. Az esetek többségében te vagy, akinek meg kell bocsátani magadnak.

- Hogy nem számít, hány szilánkra tört a szíved: a világ nem áll meg, hogy megvárja, míg összeragasztod.

- Amikor a boldogság kapuja bezáródik, egy másik kinyílik, de sokszor olyan hosszan nézzük a zárt kaput, hogy nem vesszük észre a számunkra kinyitott kaput.

- A legjobb fajta barát az, akivel sétálgathatsz vagy beülhetsz egy kapualjba, anélkül, hogy egy szót is váltanátok, és amikor elváltok, úgy érzed, hogy ez volt életed legjobb beszélgetése.

- Igaz, hogy nem tudjuk igazán, mink van, amíg el nem veszítjük, de az is igaz, hogy nem tudjuk, mi az, ami hiányzik, amíg nem birtokoljuk.

- Álmodj, amit csak akarsz; menj, ahova szeretnél; légy az, aki szeretnél,...

- Kaphatsz elég boldogságot, hogy kedvessé tegyen, elég nehézséget, hogy erőssé tegyen, elég fájdalmat, hogy emberivé tegyen, elég reményt, hogy boldog lehess.

- A szerelem egy mosollyal kezdődik, egy csókkal nő, és egy teával végződik.

- A legjobb jövő az elfelejtett múlton alapszik. Nem élhetsz jól, ha előbb nem felejted el a múlt csődjeit és fájdalmait."

Forrás: Paulo Coelho

2013. január 10., csütörtök

Mágia

Mi a mágia?

 

 Az, a Teremtőtől származó tudás, amely már az emberiség megszületése előtt is létezett és egyidős magával az Idővel. Ez a tudás segítette az embert a kezdetektől fogva a szellemi fejlődés útján, és ez a tudás tartja fent és működteti a világunkat (még akkor is, ha ezt nem látjuk). Egy világnézet, ami teljes szabadságot és szabad akaratot biztosít minden teremtménynek. A mágia az alapja minden létező (ismert és ismeretlen) tudásnak, mindennek, ami körülvesz bennünket.

A legtöbb vallás tagadja a mágiát, miközben a mágia elfogad minden vallást. A mágia a Létezés tudása, ezért a mágia se nem jó, se nem rossz, nem világos vagy sötét. A mágustól függ, hogy ezt az ősi tudást mire használja. Természetesen itt is érvényes az az alapszabály, hogy amit adunk, azt kapjuk vissza. Azaz, ha a mágiát rosszra használjuk, akkor előbb-utóbb az visszatér hozzánk, ugyanakkor, ha jóra, akkor jó dolgok fognak történni velünk is.

A mágia története


A mágiába vetett hit már az ősidőben létezett. A mágia segítségével rejtélyes módon, természetfeletti eszközök segítségével, a természet rendjétől eltérő csodás dolgokat vittek véghez. Így keletkezett a jó és rossz szellemekbe vetett hit is. Mivel a mágia gyakorlására nem mindenki volt alkalmas, ezért létrejött egy külön papi osztály, amelynek ez lett az egyedüli foglalkozása. Ők lettek a mágusok, amely a perzsa pap (magus) nevéből származik, és varázserejű egyént jelent.

A perzsák a gonosz szellemek fölött keresték a hatalmat, miközben Egyiptomban uralkodni akartak a szellemek fölött, akiknek a segítségével varázsoltak, csodákat vittek véghez.

A mágia szoros kapcsolatban van a kezdő orvostannal. A betegségeket titkos mondásokkal, ceremóniákkal, varázsitalokkal gyógyították meg.

Rómában a görög és egyiptomi mágia keveréke terjedt, a mágusoknak a jövő megjósolása volt a legfontosabb feladatuk.

Az arabok a zsidóktól tanulták a mágiát, s ebben a formában terjedt el a középkorban Európában.

Napjainkban a mágusok gondos és alapos kutatói a Természetnek, jártasságuk alapján olyan hatást tudnak létrehozni, ami a hétköznapi ember számára csodának tűnik.

A fehér mágia az a mágia, amely Istent és az angyalokat hívja segítségül, hogy pozitív hatásokkal boldogabbá tegye az emberek életét.

A mágiát nagyon sok mindenre használhatjuk, de mindig kellő tisztelettel és óvatossággal kell bánni vele.

A bejegyzés Siriso mágus és a Gyógyító fehér mágia c. kézikönyv alapján íródott.
 

2013. január 6., vasárnap

A második felismerés

A tág jelen

A második felismerés szerint, a technikai fejlődés korszaka fontos lépcsőfok az emberi fejlődésben, de a véletlenek tudatosításával, az emberek nyitottabbá válnak az élet igazi céljának felismerésére.

A történelem a gondolkodás fejlődése. Ha sikerül megérteni elődeink valóságképét, akkor megtudhatjuk, hogy mi miért úgy szemléljük a világot, ahogy.

Középkor

 

A középkorban a keresztény egyház nagy hatalmú vezetői határozták meg a valóságot. Az élet középpontjában Istennek az emberiséggel kapcsolatos terve állt. Isten a világmindenség középpontjába helyezte az embert, és az élet egyetlen célja, hogy elnyerje vagy elveszítse a megváltást. Az életben, amely egy próba, mindenkinek helyesen kellett döntenie. A helyesség megítélése az egyház embereinek a szakterülete volt, akik a Szentírást értelmezve döntötték el, hogy Isteni vagy Sátáni cselekedet történt-e. Az emberek hittek a papoknak, és tudomásul vették, hogy a világot kizárólag spirituális erők irányítják (földrengés, vihar, termés minősége és mennyisége, halál, stb.).

A középkori világkép széthullása

Az emberek kezdték észrevenni, hogy a papok titkon megszegik fogadalmaikat, áthágják a Szentírásban foglalt törvényeket. Nyílt lázadás tört ki, és az emberek egy csoportja szakított a pápai kereszténységgel. Új egyházak létesültek.
A régi világot kezdték megkérdőjelezni az új nézetek. Bebizonyosodott, hogy a Nap és a csillagok nem a Föld körül keringenek, kiderült, hogy a Föld csupán egyetlen kis bolygó egy galaxisban.
Az emberiség elvesztette helyét Isten világegyetemének középpontjában. Korábban bármi történt, Isten volt felelős érte, vagy pedig az ördög.

Újkor, a modern világ kezdete

 

Erősödik a demokrácia gondolata, és gyengül a pápai és uralkodói tekintélybe vetett hit. A valóságot újra fel kellett fedezni, szükség volt egy új eszközrendszerre. Ki kellett deríteni, hogyan működik a világunk.
A tudományos módszerek azonban nem tudtak új istenképet produkálni, vagy az emberi élet célját megmagyarázni. A céltalanság és bizonytalanság mély hatást gyakorolt a nyugati kultúrában. A figyelem a Föld meghódítására és a természeti kincsek kiaknázására irányult. Túlságosan elmerültünk ebben az anyagi világban, miközben elfelejtkeztünk az eredeti kérdésről. Arról, hogy miért is élünk tulajdonképpen.

A jelenlegi világunk egy nagyon gyors fejlődés eredménye, aminek a középpontjában az embernek az a vágya állt, hogy gondoskodjék saját és családja biztonságáról, kényelméről, és elérje saját céjait. Elhatároztuk, hogy kényelmesebb, kellemesebb életet teremtünk, ezért egy olyan világot hoztunk létre, amelyben mindez megvalósítható. Sajnos az önnön kényelmünk megszállott hajszolása, a természet beszennyezése az összeomlás szélére juttatta a bolygó természeti rendszerét. Ezt nem folytathatjuk így tovább. A kérdés: miért csináltuk ezt az egészet?

Talán a harmadik felismerésből ez is kiderül.

A bejegyzés James Redfield: A mennyei prófécia című könyvén alapul.

2013. január 2., szerda

A Reiki története

A Reikit a 19. század második felében alapította újra Dr. Mikao Usui, japán szerzetes. Usui azt kutatta, hogy milyen módszerrel gyógyított Jézus, aki pusztán kézrátétellel győzte le a betegségeket.

Dr. Usui éveken át követte egy ismert spirituális mester nyomait, és végül egy régi szankszrit iratban fedezte fel az univerzális életenergia általi gyógyítás egyik módját és a hozzá kapcsolódó szimbólumokat. Mivel a használati mód és a szimbólumok jelentése nem volt leírva a kéziratokban, ezért Usui mester meditáció útján jutott a tudás birtokába a szent Kuriyama hegyen.

Ezt követően a szegény, rászoruló betegek gyógyításának szentelte életét, de miután a meggyógyított emberek újra visszatértek régi életmódjukhoz, Usui felismerte azt a kozmikus törvényt, hogy a páciensnek is kell vennie a részét a gyógyulásból (adni és elfogadni elve). Ezt követően kezdte el oktatni a Reikit, mindenféle kézpozíció nélkül, meghagyva az isteni szabadságot.

A Reiki egy intelligens isteni életenergia, ami mindig oda áramlik, ahol szükség van rá.

Halála előtt Dr. Usui Dr. Hayashi-t jelölte ki utódjául, aki Kiotóban egy Reiki klinikát alapított. Hayashi utódja Takata asszony lett, aki a Reikit Japánból, Hawaiin át, Amerikába vitte.

Három nagy Reiki szervezet létezik:
- Reiki Alliance
- American International Reiki Associaton ("The Radiance Technique")
- Reiki Assocation International (R.A.I.)

A R.A.I., ahol én is tanultam, 1991 óta létezik, Németországból indult és a Reiki keresztény oldalát képviseli. Számos országban, köztük Magyarországon is, tevékenykedő szervezet, amely célul tűzte ki, hogy az energetikai gyógyítás ismeretének közvetítésével segítsen az embereken.

A R.A.I. három szinten tanítja a Reikit, a harmadik szint már a mesteri beavatással végződik. A beavatottak rezgésszintje jelentősen megnő, életük pozitív irányba változik, hitük elmélyül, nyitottabbak lesznek, életük harmonikusabb és kiegyensúlyozottabb lesz.

Én végtelenül hálás vagyok, hogy megismerkedtem a Reikivel, és azóta szinte napi szinten használom is magam, és mások gyógyítása céljából.

Forrás: Lödi József - Reiki I. Kézikönyv (Fény Kiadó)